Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

To i owo o obozie w Moku

30 sierpień 2013

W dniach od 24 do 31 sierpnia bieżącego roku został zorganizowany wspólny obóz wspinaczkowy dla członków zaprzyjaźnionych klubów wysokogórskich: z Katowic i Trójmiasta.

Zmienna, prawdziwie „tatrzańska pogoda” nie przeszkodziła w zrealizowaniu tego od dawna już planowanego przedsięwzięcia.

W obozie, którego bazę stanowił tabor w Morskim Oku, wzięło udział 20 osób. Propozycja ta skierowana była, przede wszystkim, dla zainteresowanych zapoznaniem się z topografią i specyfiką wspinania w Tatrach.

 

Oprócz osób początkujących wspinających się pod okiem instruktorów działały również samodzielne zespoły. W ciągu tygodnia udało się nam wspiąć na Mnicha (Klasyczna, Zacięcie Robakiewicza), Zamarłą Turnię (Lewi Wrzesniacy), Niżne Rysy - granią od Białczańskiej Przełęczy oraz na Mięguszowiecki Szczyt Wyżni (zachodem Janczewskiego).

W dniach, w których pogoda nas nie rozpieszczała „kaprysząc na całego” odbywały się ćwiczenia z autoratownictwa, budowy stanowisk, wbijania haków.

 

 

W czasie trwania obozu w piątek 30 sierpnia z inicjatywy naszych kolegów z Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto odbyła się uroczystość upamiętniająca Krzysia Milera, który zginął ostatniej zimy podczas wspinaczki na Cubrynę. Przy Sanktuarium Maryjnym na Wiktorówkach odsłonięto tablicę pamiątkową.

 

 

 

Tagi: Góry, klub, Mnich, Obóz, Tatry
Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group