Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

70-lecie KW Katowice

25 wrzesień 2019

Zapraszamy na 70-lecie KW Katowice w dniach 11-12. października 2019!

 

Obchody są dwudniowe, 11.10 spotykamy się w Sali Koncertowej Radia Katowice, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest wejście z zaproszeniem (do odebrania w siedzibie Klubu od 7.10.2019). W Radiu odbędzie się dyskusja oraz koncert kapeli góralskiej. Dzień później 12.10. zapraszamy na część nieoficjalną do siedziby klubu. W programie trzy prelekcje, to również czas na spotkanie w naszym gronie.

 

 

Zaczynał w skałkach, prowadząc drogi o jakim innym się nie śniło. Nie było zasad, a w zasadzie obowiązywała jedna, najważniejsza: nie odpadać. Po skałach przyszedł dla niego czas na Tatry i mocne przejścia. Padały klasyki, które do dziś stawiają sobie za cel wspinacze. Metry na liczniku z roku na rok rosły, Tatry zamienił na Alpy, które miały być tylko przygotowaniem pod 8000. Działał w czasach, w których chodziło o to, żeby być pierwszym. Wtedy było o co walczyć, a walka była zacięta. Wymagała ona nie tylko kondycji, ale i umiejętności organizacyjnych.

 

Zdarzało mu się robić rzeczy, które dziś można uznać za absurdalne. Bo jakoś przecież musiał sfinansować swoje wyprawy. Malowanie kominów, czemu nie? Do regularnej pracy nie było mu po drodze, bo jak tutaj piąć się w szczeblach kariery, kiedy więcej Cię w pracy nie ma, niż jesteś. Co to się działo, kupowanie kryształów na handel, zdobywanie sporych ilości wędlin i mięsa, o których nikomu się w czasach kolejek do kolejek nie śniło. I tak oto z kraju, gdzie nie było nic wyjeżdżał, uciekał do miejsc pięknych, ale i niebezpiecznych. Ryzykował wiele, ale i stawka była spora. Nie da się przecież wycenić zapisania się na kartach historii. O tak, zdarzało mu się uczestniczyć w rzeczach wielkich.

 

Ostatnie lata to dla niego powrót do korzeni, nic tylko pakować, łoić po to, by padały jak najwyższe cyfry. Kryształy się skończyły, kolejki się skończyły, ludzie się skończyli. Nawet numery 1 w kolejce po najważniejsze szczyty prawie się wyczerpały.  Pozostały pompki, planki, deski, podciągnięcia, haczenie, przybloki i przechwyty. Z góry wysokich przerzucił się na projekty bardziej przyziemne. Skały i Tatry wróciły do łask. Kim jest teraz? O kim mowa?

 

To Klub Wysokogórski Katowice, który w tym roku kończy 70 lat. Zapraszamy Klubowiczów, by uścisnąć mu rękę, przybić piątkę lub szepnąć dobre słowo.

 

 

Program obchodów jest dwudniowy i obejmuje spotkanie w Sali Koncertowej Radia Katowice oraz nieformalną imprezę w siedzibie Klubu.

 

11.10 piątek

Studio Koncertowe Radia Katowice

Wejście za okazaniem zaproszenia, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do odbierania zaproszeń w klubie od 7.10.2019.

g. 17.00 Otwarcie spotkania

g. 17.15 Dyskusja jubileuszowa

g. 18.15 Koncert Kapeli PoPieronie

 

12.10 sobota

siedziba Klubu Wysokogórskiego Katowice

g. 17.00 Otwarcie spotkania

g. 17.15 Historia – skały – prelekcja Łukasza Dębowskiego

g. 17.45 Historia – Tatry – prelekcja Piotra Xięskiego

g. 18.15 Historia – góry wysokie – prelekcja Janusza Majera

g. 19.00 Część nieoficjalna – impreza

Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group