Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

Trenerzy

29 maj 2017

Wioletta Paszek

Jestem nauczycielem jogi w podejściu vinyasa krama. Jogę praktykuję od 2005 r. Przez ten czas udało mi się poznać wielu ciekawych nauczycieli, ich różnorodne postrzeganie jogi oraz metody nauczania. Ta dziesięcioletnia praktyka pozwoliła mi wypracować swoje własne spojrzenie na to czym jest joga, co też staram się przekazywać na swoich zajęciach.

Praca z ciałem, oddechem i uważnością to dobry sposób na pozbycie się wszelkich napięć, sztywności i ociężałości w ciele. Jest to również sposób na skierowanie swojej uwagi bardziej do wewnątrz, w obszar swoich emocji, nawyków myślowych, prawdziwych potrzeb. Rozwijanie w ten sposób samoświadomości może stać się przepustką do korzystnej zmiany.

Odbyte kursy i szkolenia:

  • absolwentka studiów podyplomowych Psychosomatycznych Praktyk Jogi (AWF Wrocław) oraz Technik Relaksacyjnych (AWF Wrocław)

  • dyplomowany nauczyciel w nurcie Vinyasa Krama Jogi (trzyletni kurs nauczycielski, nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób, Kraków)

  • uczestniczka rocznego kursu uważności - Mindfulness Practitioner Fundation/Mindfulness Practitioner Certificate (Mindfulness Association, Wrocław)

  • instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system hatha jogi (AWF Katowice)

  • instruktor Pilates w zakresie podstawowym oraz szkolenia: Pilates w rehabilitacji, Stretching i relaksacja (REHA-FIT Studio Ruchu, Rehabilitacji i Pilates, Beata Adamczyk, Gliwice)

  • instruktor FACTS® - Functional and Careful Training (kurs kompleksowego treningu funkcjonalnego, FACTS® master trainer: Christiane Reiter i Paweł Oracz, Gliwice)

  • inne: instruktor nordic walking; szkolenia w zakresie aktywności fizycznej dla kobiet w ciąży; kursy masażu (klasyczny, tajski, ciążowy); instruktor masażu dla niemowląt Shantala; liczne warsztaty jogi polskich i zagranicznych nauczycieli

 

Iwona Korlacka

Moje wykształcenie to: biologia środowiska – w pracy zawodowej zajmuję się ochroną przyrody. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska ze specjalnością biologia środowiska. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu energetyki – Politechnika Śląska, BHP – Akademia Krakowska oraz z zarządzania w ochronie środowiska – Politechnika w Dreźnie, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Studia doktoranckie ukończyłam z zakresu inżynierii środowiska – Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Jestem również nauczycielem przedmiotu zawodowego z zakresu BHP – Akademia Krakowska.

Jestem instruktorem rekreacji ruchowej z kung fu, tai chi, qigong, jogi, narciarstwa, sportów wrotkarskich.

Od 1980 r. zajmuję się dodatkowo działalnością rekreacyjno-sportową. W latach 1986-1989 pracowałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prowadząc zajęcia z zakresu biologii, rekreacji ruchowej i sportu. W tym czasie dojeżdżałam na studia podyplomowe z zastosowań nauk matematycznych w pracy naukowej organizowany przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też nawiązałam

kontakty z nauczycielami wschodnich systemów ruchowych, którzy dość nielicznie w tym czasie przyjeżdżali do Polski.

Aktualnie systematycznie uczestniczę w szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć rekreacyjnych z różnych dyscyplin sportowych. Prowadzenie zajęć mających znaczenie dla profilaktyki zdrowotnej stanowi cel mojej edukacji w zakresie instruktażu zajęć ruchowych o charakterze rekreacyjno-relaksacyjnych.

Ćwiczę od 1988 r., uczę się u wielu nauczycieli.

  1. Tai chi  styl Chen – nauka u Mistrza Chen Xiaowang i jego syna Chen Yingjun oraz Jana Silberstorff i innych. Uczę długiej formy chen, dynamicznej formy chen oraz form z bronią: szabla, podwójna szabla, miecz, podwójny miecz, włócznia, halabarda oraz zastosowań technik tai chi w walce i samoobronie.
  2. Qigong – nauka u Howarda Choy oraz u licznych mistrzów i nauczycieli sztuk walki.
  3. Hatha Joga system B.K.S. Iyengar – nauka u Gabriella Giubilaro, Lois Steinberg, Corin Biria i innych.

 

Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group