Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

FAQrs

31 styczeń 2017

Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych

Kurs odbywa się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to jeden z najpiękniejszych polskich rejonów wspinaczkowych. Kurs przygotowuje do samodzielnego wspinania na wędkę oraz z dolną asekuracją, po drogach wyposażonych w punkty asekurujące (obitych) w terenie naturalnym. Daje również podstawy do samodzielnego korzystania ze sztucznych obiektów wspinaczkowych.

 

Czy potrzebne jest specjalne przygotowanie kondycyjne?

Nie. W zajęciach może wziąć udział każdy. Przyjdź, nauczymy cię wszystkiego co potrzebujesz wiedzieć, by samodzielnie i bezpiecznie wspinać się w skałkach, po drogach ubezpieczonych. Wystarczy podstawowa sprawność fizyczna, chęci, uśmiech i strój sportowy. Trudności dróg dostosujemy do twoich możliwości.Czy osoba w wieku 16 lat może wziąć udział w kursie?

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w kursie za pisemną zgodą obojga rodziców lub prawnych opiekunów, podpisaną w obecności instruktora prowadzącego szkolenie. Warunek osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej będzie bezwzględnie egzekwowany.Czy 450 zł to całkowity koszt szkolenia?

W tej sumie mieszczą się wykłady, sprzęt i opieka instruktora w czasie szkolenia praktycznego. Należy uwzględnić koszty dojazdu i pobytu w skałach. Czasem jest możliwość zabierania się w skały samochodem instruktora (nie należy to jednak do reguły i jego obowiązków) bądź nowymi znajomymi z kursu i Klubu (świetna okazja do zawierania znajomości ;-). Mieszkanie w skałach jest w zasadzie darmowe (śpimy najczęściej pod własnymi namiotami, pod skałami czy wręcz pod gołym niebem), pozostaje jeszcze oczywiście kwestia posiłków...

Po kursie otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodnie z programem PZA. Pozwala ci to kontynuować zdobywanie wiedzy, w ramach kursów rekomendowanych przez Polski Związek Alpinizmu.

 

Forma zajęć
Zajęcia praktyczne w skałkach przeplatane teorią.

 

Czas
4 dni (32 godzin).

 

Ilość szkolonych
Do 4 osób w grupie.

 

Prowadzący
Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu.

 

 

 

 

Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group