Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

Wspinanie z instruktorem 2 dni

31 styczeń 2017

Dwa dni z instruktorem w skałach

Wspinamy się w skałkach na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Liny, ekspresy, karabinki oraz pozostały sprzęt który używamy, jest w pełni atestowany i bezpieczny. W ramach wyjazdów, doskonalimy technikę poruszania się po naturalnej skale. Wspinamy się i cieszymy przebywaniem wśród skał. Trudności dróg dostosowujemy do twoich możliwości i chęci. Pokazujemy piękne i ciekawe drogi.

 

Czy potrzebne jest specjalne przygotowanie kondycyjne?

Nie. W zajęciach może wziąć udział każdy. Wystarczy podstawowa sprawność fizyczna, chęci, uśmiech i strój sportowy. Trudności dróg dostosujemy do twoich możliwości.

 

Wspinałeś się już ze znajomymi, kilka razy byłeś na sztucznej ścianie. Czy ten wyjazd jest również dla Ciebie?

Tak. Jeśli do tej pory wspinałeś się jedynie na sztucznej ściance, jest to świetna okazja by doświadczyć jak to jest poruszać się po naturalnej skale. Porozmawiamy o technice poruszania się w wapieniu oraz przećwiczymy ją w praktyce na wybranych drogach.A może chcesz zrobić komuś prezent lub niespodziankę?

Jak to jest wspinać się na skałkę? Jakie to uczucie być tak wysoko nad ziemią? Jak to jest wisieć na linie? Wyjątkowy prezent lub zaskakująca niespodzianka. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze, pod okiem doświadczonego instruktora, przy użyciu atestowanego sprzętu.Czy osoba w wieku 16 lat może wziąć udział w wyjeździe?

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wyjeździe za pisemną zgodą obojga rodziców lub prawnych opiekunów, podpisaną w obecności instruktora prowadzącego szkolenie. Warunek osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej będzie bezwzględnie egzekwowany.Forma zajęć
zajęcia praktyczne w skałkach przeplatane teorią.

 

Czas
2 dni (16 godzin).

 

Ilość szkolonych
Do 4 osób w grupie.

 

Prowadzący
Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu.Czy 300 zł to całkowity koszt wyjazdu?

Jest to opłata za opiekę instruktora w czasie wspinaczki w skałkach. Instruktor zapewnia cały niezbędny sprzęt. Należy uwzględnić koszty dojazdu oraz noclegu. Jeśli nie masz dużych wymagań to możesz spać pod namiotem, jednak jeśli wolisz odpocząć wygodnie w łóżku to koszt wzrasta w zależności od Twoich preferencji. Na Jurze istnieje bardzo duża baza noclegowa, z której można skorzystać. Czasem jest możliwość zabierania się w skały samochodem instruktora (nie należy to jednak do reguły i jego obowiązków) bądź nowymi znajomymi z którymi będziesz w grupie (świetna okazja do zawierania znajomości ;-). Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia posiłków...

 

 

Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group