Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

Trenerzy

29 maj 2017

Iwona Korlacka

Moje wykształcenie to: biologia środowiska – w pracy zawodowej zajmuję się ochroną przyrody. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska ze specjalnością biologia środowiska. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu energetyki – Politechnika Śląska, BHP – Akademia Krakowska oraz z zarządzania w ochronie środowiska – Politechnika w Dreźnie, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Studia doktoranckie ukończyłam z zakresu inżynierii środowiska – Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. Jestem również nauczycielem przedmiotu zawodowego z zakresu BHP – Akademia Krakowska.

Jestem instruktorem rekreacji ruchowej z kung fu, tai chi, qigong, jogi, narciarstwa, sportów wrotkarskich.

Od 1980 r. zajmuję się dodatkowo działalnością rekreacyjno-sportową. W latach 1986-1989 pracowałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prowadząc zajęcia z zakresu biologii, rekreacji ruchowej i sportu. W tym czasie dojeżdżałam na studia podyplomowe z zastosowań nauk matematycznych w pracy naukowej organizowany przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też nawiązałam

kontakty z nauczycielami wschodnich systemów ruchowych, którzy dość nielicznie w tym czasie przyjeżdżali do Polski.

Aktualnie systematycznie uczestniczę w szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć rekreacyjnych z różnych dyscyplin sportowych. Prowadzenie zajęć mających znaczenie dla profilaktyki zdrowotnej stanowi cel mojej edukacji w zakresie instruktażu zajęć ruchowych o charakterze rekreacyjno-relaksacyjnych.

Ćwiczę od 1988 r., uczę się u wielu nauczycieli.

  1. Tai chi  styl Chen – nauka u Mistrza Chen Xiaowang i jego syna Chen Yingjun oraz Jana Silberstorff i innych. Uczę długiej formy chen, dynamicznej formy chen oraz form z bronią: szabla, podwójna szabla, miecz, podwójny miecz, włócznia, halabarda oraz zastosowań technik tai chi w walce i samoobronie.
  2. Qigong – nauka u Howarda Choy oraz u licznych mistrzów i nauczycieli sztuk walki.
  3. Hatha Joga system B.K.S. Iyengar – nauka u Gabriella Giubilaro, Lois Steinberg, Corin Biria i innych.

 

Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group