Wyszukaj na stronie
Masz już konto? Zaloguj się!

Chmielu na BP!

27 lipiec 2014

Jak donosi na Twitterze Raheel Adnan, pakistański korespondent portalu Explorersweb,Agnieszka BieleckaMarek Chmielarski i Piotr Tomala weszli dziś rano, tj.24 lipca o godz. 9.20 czasu lokalnego, na główny wierzchołek Broad Peak (8051 m).

Tego samego ranka wierzchołek BP osiągnęli: meksykańska para Badia Bonilla i Mauricio Lopez, pakistańscy tragarze wysokościowi Little Hussain i Muhammad Taqi, którzy towarzyszyli trójce Tajwańczyków (nazwisk nie podano), Hiszpan Jesus Morales z wyprawy Oscara Cadiacha, któremu towarzyszył Szerpa o nieznanym w tym momencie nazwisku.

Wczoraj jako pierwsi w sezonie na tym wierzchołku zameldowali się: Rumun Alex Gavan oraz Bułgarzy Bojan Petrow i Iwan Tomow.

Natomiast nie powiódł się polski atak na Broad Peak Middle (8011 m). Jurek Natkański przysłał sms następującej treści:

Zespół A torował 9 godzin do przełęczy. Na przełęczy został Stasiak. Pozostała trójka dotarła około 100 m poniżej szczytu, ze względu na zmęczenie, postanowili zawrócić. O godzinie 21 dotarli do obozu C3.

Przypominam, że w skład zespołu A wchodzili: Jarosław GawrysiakKacper TekieliGrzegorz Bielejec i Krzysztof Stasiak.

 

/tekst zaczerpnięty ze strony wspinanie.pl/

 

Poniżej relacja z facebook'a Polskiego Himalaizmu Zimowego:

"21 lipca Marek i Agna około godziny 15 wyszli z bazy do obozy pierwszego, ze względu na schodzące trasa do "jedynki" lawiny zawrócili jednak do bazy.
22 lipca o 4:30 rano Piotr, Agna i Marek wyszli z bazy do dwójki do której cały zespół dotarł w godzinach popołudniowych.
23 lipca o 5 rano cała trójka wyruszyła do obozu trzeciego gdzie dotarła bez przeszkód około 11 rano.
23 lipca około 21:00 Agna wyruszyła z obozu trzeciego na 7100 w kierunku przełęczy. Marek i Piotrek wyruszyli około półtorej godziny później. O godzinie 5 rano 24 lipca cała trójka była już na przełęczy i po krótkiej przerwie rozpoczęła wspinaczkę w kierunku szczytu. Pogoda dopisywała i około 9:30 rano cała trójka stanęła na szczycie Broad Peak. Powrót przebiegał bez przeszkód. Na przełęczy wszyscy znaleźli się około 13:00 i w obozie trzecim
po 16. Gdzie znajdowali się Grzegorz, Maniek i Krzysiek."

 

 

 

/Marek Chmielarski podczas zawodów klubowych fot. Piotr Głowacki/

Nowe (28. lipca 2014) doniesienia z Broad Peak TUTAJ z portalu off.sport.pl

Gratulujemy wszystkim odniesionego sukcesu a w szczególności naszemu klubowemu koledze Markowi "Chmielowi" Chmielarskiemu za osiągnięcie szczytu Broad Peak!

Tagi: Góry, Grzegorz Bielejec, Himalaje, Marek Chmielarski, PZA
Kontakt | Polityka prywatności | Media | Stara wersja strony | Konto klubu | Konto Pomnikowe

Copyrights © 2010-2019 Klub Wysokogórski w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projektowanie i tworzenie stron internetowych Orko Group